Yazı Detayı
05 Eylül 2018 - Çarşamba 23:29
 
Yıkın Dilovasını ve istifa edin
Bilal KOCABAY
 
 

Bugün Dilovası’nda yıkım vardı, birileri sıcak çaylarını yudumlarken kahvaltı sofralarında.

 

Bu gün yıkım vardı makam sahipleri köşe bucak kaçarken şehrin sokaklarında.

 

Bu gün yıkım vardı birileri öğlen yemeğinde lak lak yaparken.

 

Kocaeli’nin tüm ilçelerinde değil sadece Dilovası’nda idi bu yıkım, hani her genel seçimde birinci parti olduğumuz ilçe.

 

Yıllardır kaçak Fabrikaların bacalarından çıkan zehirli gazlardan ölen şehrin çocukları kıt kanaat biriktirdikleri paralar ile yeni çıkan imar barışı kanunu ile yapmışlardı bir göz ev ve belki devletimiz verir bize de bir tapu umudu ile.

 

Yine bu şehrin dedikodudan nemalanan insanlarının şikâyetlerini mazeret ederek terör yuvası ilçemize tomalar ve çevik kuvvet eşliğinde gelen belediye, kaymakamlık ve büyükşehir yetkilileri ile geldiler yıkıma.

 

Bir görüntü beni çok etkiledi bir yanda mazlum Dilovası halkı, diğer tarafta 15 temmuzda omuz omuza verdiğimiz emniyet mensupları ve İsrail'in mazlum Filistin halkının üzerine attığı gaz bombaları.

 

Çocukların feryadı gitmedi kulaklarımdan ve bu yazı bana çok pahalıya patlayacak olsa da, birileri bana darılsa da ve ben dilsiz şeytan olmayacağım.

 

Soruyorum size kıt kanaat biriktirdiği karısının kolundaki bileziklerle ev yapan bu gariban vatandaşlardan ne istediniz?

 

Bu vatandaşların işlediği suç ise bu vatandaşlara emlak beyanı açanlar ve bu vatandaşlar bu evleri yapana kadar nerde idiniz?

 

Bayramda yaptı diye mazeret edenler 24 saat devriye koysaydınız da bu gün o tomalar bu mazlum halka su sıkmasa idi ve bu halk mazlum Filistin halkı gibi gaz bombalarına maruz kalmasa idi.

 

Biri çıktı kalabalığın arasından Allah’ınızdan korkun gaz bombası atmakta nedir? dedi. Emniyet müdürümüz büyük bir hışımla “alın bunu gözaltına” diye bağırdı.

 

Bu yazının sonunda zindanda olsa; ey nakliyecilerden rüşvet karşılığı tonaj fazlasına göz yumanlar,

 

Ey koca koca fabrikatörlerin bağışlarından sonra halkın sağlığını hiçe sayanlar,

 

Ey devletin silahını halkın üzerine doğrultup Dilovası’na bunu layık görenler,

 

Mazlumun Allah’ı o kadınların ve çocukların hesabını sizden soracak…

 

Bu görüntüyü meydana getiren herkesten Allah sorsun belki…

 

 

 
Etiketler: Yıkın, Dilovasını, ve, istifa, edin,
Yorumlar
Haber Yazılımı