Haber Detayı
18 Kasım 2018 - Pazar 00:16
 
Siyer-i Nebi yarışması Dilovası'nda da başlıyor
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından bu yıl 5.kez düzenlenecek olan Siyer-i Nebi yarışması Dilovası'nda da başlıyor.
GÜNDEM Haberi
Siyer-i Nebi yarışması Dilovası'nda da başlıyor

Anadolu Gençlik Derneği'nin Türkiye genelinde başlattığı liseler arası "Siyer-i Nebi" yarışması Kocaeli ve Dilovası'nda da gerçekleşecek.

 

AGD Şube Başkanı Lokman Mutlu, gelecek nesillerin ahlak, terbiye ve yaşam düsturunun daha manalı ve etkin açısından Peygamber Efendimizin (SAV) yaşantısını, mücadeleci ruhunu anlayıp, kişisel yaşantılara yön vermek istediklerini ifade etti. 

 

SON BAŞVURU 18 KASIM'DA

Siyer-i Nebi yarışma programı hakkında bilgi veren Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Dilovası Şube Başkanı Lokman Mutlu, yarışmanın ülke genelinde ortaokul ve lisele olacağını belirtti. Mutlu, Dilovası'nda 7 lisede çalışmalarının başladığını ve son başvuru tarihinin 18 Kasım olduğunu söyleyerek yarışmanın ise 15 Aralık 2018'de gerçekleşeceğini belirtti.

 

KİTAP HEDİYE EDİLECEK

Mutlu ayrıca Siyer-i Nebi Yarışmasının soruları Ahmet Cevdet Paşa'nın 'Son Peygamber Hz. Muhammed (S.A.V)' kitabından hazırlanacağını da söyleyerek yarışmaya katılacak tüm adaylara Ahmet Cevdet Paşa'nın 'Son Peygamber Hz. Muhammed (S.A.V) kitabının hediye edileceğini ekledi.

Mutlu, yarışmaya katılacak olan öğrencilerin başvurularını www.efendimizinizinde.com adresine girerek yapabileceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siyer-i, Nebi, yarışması, Dilovası'nda, da, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı