Haber Detayı
10 Kasım 2018 - Cumartesi 10:56
 
Eryarsoy,''Kimse istifa etmeyecek''
AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, yerel seçim sürecine dair açıklamalar yaptı.
SİYASET Haberi
Eryarsoy,''Kimse istifa etmeyecek''

Kimsenin 12 Kasım’a kadar istifa etmeyeceğini söyleyen Eryarsoy, aday adayı olmak isteyen başkan ve yöneticilerin temayüle girebileceğini kaydetti.

 

Eryarsoy, 5 Aralık’a kadar Büyükşehir Belediye Başkanını belli olacağını, ilçe belediye başkanlarının ise Aralık ayının sonunda belirleneceğini kaydetti. İstifa etmeyi planlayan ilçe başkanları, il yöneticileri ve ilçe yöneticilerinin sabırsızlıkla beklediği genel merkez kararını İl Başkanı Abdullah Eryarsoy il binasında yaptığı açıklama ile duyurdu. İstifa konusuna açıklık getiren Eryarsoy, “İlçe başkanlarımız ve il yönetim kurulu üyelerimiz ve ilçe yönetim kurulu üyeleri istifa etmeyecekler, genel merkezden gelecek haberi bekleyecekler. 12 Kasım’a kadar istifa etmeyecekler. 1 Aralık’a kadar genel merkezimiz uygun gördüğü ve gerekli kişilere istifa et diyecek ya da aday ol diyecek.

 

TEMAYÜLLE GİRECEKLER

 

Aday olmak isteyen il yöneticileri ve ilçe yöneticileri e-temayüle girebilecek. Mevcut belediye başkanları ve ilçe başkanları temayüle girmeyecek. Ancak ilçe başkanlarının isimleri temayüle giren partililer tarafından yazılabilecek. Temayülde ana kademe il yönetimi, il kadın kolları ve il gençlik kolları yöneticileri, ana kamede ilçe yöneticileri, ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları ve mahalle başkanları oy kullanacak. Temayül ilde tek noktada yapılacak. Temayül yoklaması 18 Kasım’da saat 10.00 ile 16.00 arasında yapılacak” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eryarsoy,''Kimse, istifa, etmeyecek'',
Yorumlar
Haber Yazılımı