Haber Detayı
20 Kasım 2018 - Salı 21:43
 
Büyükşehir adayı 10 gün içinde açıklanacak
AK Parti’de merakla beklenen Büyükşehir Belediye Başkan adayının ne zaman açıklanacağı belli oldu. İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, 10 gün içinde Cumhurbaşkanın Büyükşehir adayını açıklanacağını söyledi
SİYASET Haberi
Büyükşehir adayı 10 gün içinde açıklanacak

AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, son günlerde sık sık gündeme gelen Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı ile ilgili süreç ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Eryarsoy, Büyükşehir adayının Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 10 gün içinde açıklanacağını söyledi. Cumhurbaşkanını Büyükşehir adayını açıklamasıyla birlikte ilçe belediye başkan adaylarını da açıklama ihtimali olduğu düşünülüyor. Ancak Eryarsoy bu konuda net bir bilginin olmadığını da belirtti. 

 

TARİH VERDİ 


Milletvekilleri, il başkanı ve ilçe başkanları ile Ankara’da önceki gün Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Tahir Akyürek’in başkanlığında yapılan toplantının ardından gözler AK Parti’ye çevrildi. Büyükşehir ve ilçe belediye başkan aday adaylarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Büyükşehir Belediye Başkan adayının 10 gün içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağını söyledi. İlçe belediye başkan adaylarının ise en geç Aralık ayının sonuna kadar açıklanmasını beklediklerini belirtti. 

 

EN SON MECLİS ÜYELERİ 


İlçe belediye başkan aday adaylarının belirlenmesinin ardından belediye meclis üyelerinin belirleneceğini söyleyen Eryarsoy, “3 Aralık’ta belediye meclis üyeliği için başvuru sürecimiz sonlanacak. Belediye meclis üyelerimizi Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarının belirlenmesinin ardından belirleyeceğiz. Meclis üyelerini büyükşehir ve ilçe belediye başkanları, il başkanı, ilçe başkanı ve icra kurulları ile birlikte belirlenmesini bekliyoruz” dedi. 

 

ERYARSOY’A BİLDİRECEK


İlçe başkanlarının belediye başkan aday adayı olmak isteyenlerin önceki gün genel merkeze ve daha önce de il başkanına iletenlerin istifası ile ilgili de konuşan Eryarsoy, genel merkez belediye başkan aday adayı olmasını istediği ilçe başkanlarının isimlerini kendisine bildireceğini ve kendisinin de bu kararı ilçe başkanlarına tebliğ edeceğini kaydetti. Ancak kaç kişinin istifasının isteneceği konusunda da bilgi vermedi.İl yönetiminden istifa idin 6 kişinin yerine gelecek isimlerinde Pazartesi günü il yönetimine davet edileceğini ifade eden Eryarsoy, icra kurulunun da yeniden oluşturacaklarını kaydetti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir, adayı, 10, gün, içinde, açıklanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı