Haber Detayı
26 Eylül 2018 - Çarşamba 11:06
 
Avrupa’dan gelen Türk heyeti Gez-Gör ile İzmit’i gezdi
Avrupa Milli Görüş Teşkilatları Kurucu Heyeti, Büyükşehir’in ‘’Gez-Gör Kocaeli’’ programı kapsamında İzmit'in tarihi ve kültürel mekanlarını gezerek bilgi aldı
KÜLTÜR Haberi
Avrupa’dan gelen Türk heyeti Gez-Gör ile İzmit’i gezdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen ‘’Gez-Gör Kocaeli’’ programı, Kocaeli ve diğer şehirlerden vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Bu kapsamda ‘’Gez-Gör’’ programının son konukları Avrupa Milli Görüş Teşkilatları Kurucu Heyeti oldu. Misafir heyette bulunan 40 kişi program kapsamında İzmit ilçesinin tarihi ve kültürel mekânlarını gezdi.

 

TARİHİ MEKANLAR GEZİLDİ

Her yıl farklı bir şehirde toplanan Avrupa Milli Görüş Teşkilatları Kurucu Heyeti, bu yıl Kocaeli’de toplandı. Misafir olarak Kocaeli’ye gelen kurucu heyet, ‘’Gez-Gör’’ programıyla İzmit’in tarihi ve kültürel mekanlarını gezdi. 40 kişilik kurucu heyet bu kapsamda; restorasyon ödüllü Selim Sırrı Paşa Konağı, Canfeda Hatun Çeşmesi, Süleyman Paşa Hamamı, Kapanca Sokak, Redif Müzesi, Kasr-ı Hümayün, Saat Kulesi, İzmit Gar Binası, Film Platosu ve Seka Bilim Merkezi ve Kağıt Müzesi gibi bilim sanat, tarih ve kültürel mekanları ziyaret etti. Gezi sırasında misafir heyete rehberlik hizmeti de verildi.

 

GEZ-GÖR, KOÜ’YE STANT AÇTI

‘’Gez-Gör Kocaeli’’ programı kapsamında ayrıca Kocaeli Üniversitesi(KOÜ)’ni kazanarak ilimize ilk defa gelecek öğrenciler için de tanıtım standı açıldı. Stantta yeni öğrencilere broşür dağıtan yetkililer, bilgi almak ve tarihi yerleri yerinde görmek isteyen yeni öğrencilere yönelik otobüslerle kısa turlar da düzenliyor.

 

KOCAELİ’Nİ TANITAN PROJE

‘’Gez-Gör Kocaeli’’, kenti gezmek isteyen konukların misafir edildiği bir proje. Projeyle Kocaeli’nin tarihi, kültürü, coğrafyası ve Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri, projeleri tanıtılıyor. Türkiye’nin çeşitli illerinden ve yurt dışından gelen konukların yanı sıra Kocaeli’nde yaşayan vatandaşların da yaşadıkları şehirde bulunan tarihi ve kültürel mekanlar hakkında bilgi edinmeleri sağlanıyor.

 

BAŞVURMAK ÇOK KOLAY
Kenti tanıtan Gez-Gör Kocaeli programıyla şehrin bilim sanat, tarih ve kültürel mekânlarını gezmek isteyen vatandaşlar, en az 20 kişilik gruplar halinde gezdiriliyor. Gez- Gör Kocaeli turlarına katılabilmek için www.gezgorkocaeli.com adresindeki başvuru bölümünü doldurmak yeterli oluyor. Başvurular ayrıca 0 262 318 16 11 numaralı telefondan da alınıyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Avrupa’dan, gelen, Türk, heyeti, Gez-Gör, ile, İzmit’i, gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı