Haber Detayı
20 Kasım 2018 - Salı 22:31
 
Amatör spor sahaları yenileniyor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kentteki spor sahalarında yenileme çalışması yapıyor.
GÜNDEM Haberi
Amatör spor sahaları yenileniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kente spor alanı kazandırmanın yanı sıra önceden var olan sahaları da elden geçiriyor. Sporcuların daha sağlıklı ve modern ortamlarda müsabakalarını yapabilmeleri için çalışma yapan Fen İşleri Daire Başkanlığı ilçe statlarında yenileme çalışmaları gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Karamürsel Stadı’nda bir dizi uygulama yapılıyor.

 

KOŞU PARKURU

Büyükşehir Belediyesi spora ve sporcuya verdiği desteği sürdürüyor. Bu kapsamda Karamürsel Stadı’nda bakım ve yenile çalışmaları gerçekleştiriliyor.   Bakıma alınan stadın zemini yapısı iyileştiriliyor. Sahanın zemininde yer alan eski yıpranmış sentetik çim kaldırılarak yerine yenisi yerleştiriliyor. Çalışma kapsamında sahanın çevresinde üç kulvarlı koşu parkuru oluşturuluyor. Saha yenileme çalışmalarının yanı sıra çevre düzenlemeleri de yapılıyor.

 

AMATÖR KLÜPLERİN MÜSABAKA ALANI

Çalışmada 9 bin 600 metrekare sentetik çim halı döşeniyor. Karamürsel Stadı’nda sentetik çim halı altı tesviye işlemine devam ediliyor. Tesviye işleminin tamamlanmasın ardından halı serim işlemine başlanacak. Çalışma kapsamında kale arkası top tutucu imalatı da yapılacak. Karamürsel Stadı amatör spor kulüpleri için bir tesis özelliğini taşıyor. Amatör ligdeki müsabakalarda stat zaman zaman ev sahipliği yapıyor.   

 

KANDIRA SAHASI DA YENİLENİYOR

Proje kapsamında Kandıra ilçe stadında da yenileme çalışmaları yapılıyor. Sentetik çim halısı serilen sahanın üzerine silis kum serimi devam edecek. 

Çevre hatıl imalatları yapılan sahada çevre hatılı üzerine panel çıt montajı devam ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Amatör, spor, sahaları, yenileniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı