Haber Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 13:58
 
AK Parti il yönetimi şekilleniyor
AK Parti İl Kongresini 25 Şubat’ta yaparak, Kocaeli’de ki süreci tamamlayacak. Ceyhan’ın koltuğunu koruyacağı İl Kongresi’nde yönetime girmek için kulisler yoğunlaştı.
- Haberi
AK Parti il yönetimi şekilleniyor

   Gebze’de İrfan Ayar, Hüseyin Kurt, Ertuğrul Çırak ve Yunus Kahraman İl Yönetiminde bulunuyordu. 4 isimde yeni dönemde olmayacak. Gebze’den Mustafa Yıldıztekin, Hasan Soba, Miktat Aydın, Ertan Kara, Recep Kaya, Resul Tat, Ümit Akın gibi partililerin adı İl yönetimi için geçiyor.

SADECE ÇIRAK İSTEMİYOR

Şemsettin Ceyhan’ın yeniden İl Başkanı olacağı AK Parti’de kongre tarihi 25 Şubat olarak açıklandı. Daha önce 17 Şubat olarak açıklanan kongre tarihi 25 Şubat olarak değişti. Gebze’nin 4 kontenjanı kongre öncesi boşaldı. İrfan Ayar İlçe Başkanı olduğu için, Hüseyin Kurt Gebze adaylığı nedeni ile istifa etmişti. Yunus Kahraman’ın da özellikle son dönemdeki AK Parti eleştirileri nedeni ile İl Yönetiminde yer almayacağı belirtildi. Sadece Ertuğrul Çırak, yeni isimlerin önünü açmak adına bu dönemde il yönetiminde yer almaya düşünmediği öğrenildi.

MÜSİAD ÜMİT AKIN’I İSTİYOR

İl Yönetimine girmek için AK Parti’de kulisler hareketlenirken, Gebze’den İl Yönetimine girmek için, Mustafa Yıldıztekin, Hasan Soba, Miktat Aydın, Recep Kaya, Resul Tat gibi partinin emektar isimlerinin nabız yokladığı biliniyor. Eski Gebze Gençlik Kolları Başkanı Ertan Kara’nın da İl için ismi geçiyor. İl yönetiminde olması beklenen bir diğer isim ise Ümit Akın. Genç yaşında ticarette elde ettiği başarı ve AK Parti kimliği ile bilinen Ümit Akın, MÜSİAD Gebze’de de önemli işlere imza attı ve halen MÜSİAD, Başkanvekili görevini yürütüyor.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, il, yönetimi, şekilleniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı