Haber Detayı
17 Kasım 2018 - Cumartesi 23:56
 
AK PARTİ Dilovası'nda aday adayları tanıtıldı
Dilovası AK Parti İlçe Teşkilatı dün akşam daraltılmış meclis toplantısı düzenledi. Toplantıda 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde Ak Parti'den belediye başkanlığı için başvurusunu yapan aday adaylarının tanıtımı da gerçekleşti.
SİYASET Haberi
AK PARTİ Dilovası'nda aday adayları tanıtıldı

Toplantıya AK Parti Kocaeli İl Başkan Vakili Miktad Aydın, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut, Gençlik Kolları Başkanı Emre Sarıca, ilçe yönetimi, belediye meclis üyeleri,  temayülde oy kullanacak olan delegeler ile mahalle başkanları belediye başkan aday adayları Ayşe Kübra Turan, Aziz Yalçınkaya, Ekrem Meral, Enver Yıldırım, Ercan Güneş, Erdal Ecer, Erol Özavcı,  Fevzi Perk, İsmail Ünal, Gökmen Deli, Hamza Şayir, Halit Yaşar, İbrahim Şahin, Osman Aktaş, Orhan Çarıkçı, Nihat Yıldırım, Bülent Atahan katıldı.

 

46444482_2191043207827119_6724637150115004416_n.jpg

 

YENİ BİR ZAFERE İMZA ATACAĞIZ

Divanın belirlenmesi ile başlayan toplantıda Divana İl Başkan Vekili Miktad Aydın, Osman Akbulut, Gülay Artut ve Emre Sarıca yer aldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Osman Akbulut, "31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerle ilgili olarak yoğun bir şekilde çalışmaya başladık. Yerel seçimler bir hizmet yarışıdır. Herkes daha iyi hizmet sunacağım diye yola çıkar. Bu hizmet yarışında yola çıkan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Seviyeli, kırmadan, üzemeden bir aday adaylığı süreci yaşayacağımızdan kuşkum yok. Nihayetinde bir kişi aday olacak. İşte o zaman partimizin tüm organları ile birlikte adayımızın çevresinde dimdik tek vücut olacağız ve Dilovası'na Ak Parti en az yüzde 50 alarak yeni bir zafere imza atacağız."dedi.

 

46470460_770615613279069_6860214170839678976_n.jpg

 

ALNIMIZIN AKIYLA 6 SEÇİM YAŞADIK

İlçe Başkanı Osman Akbulut'un ardından konuşan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ise yaptığı konuşmasında "Partimizin dava bilinci ile her kademesinde çalışan, görev almış olan ve beraber 6 seçimden alnının akıyla, sürekli çıtayı yükseltmiş olan, gecesini gündüzüne katan siz değerli dava arkadaşlarımı saygıyla, sevgiyle, hürmetle ve muhabbetle selamlıyorum.

 

BİZLER BİR DAVANIN NEFERİYİZ        

Geçmişi iyi anlamanın gelecekte istenilen hedeflere ulaşmada büyük katkı sağlayacağını şüphesiz hepimiz biliyoruz. AK Parti hareketi, 14 Ağustos 2001'de harekete geçmiş halidir. Bir erdemin, bir ahlakın, bir inancın çizgisi olarak kurulan Ak Parti her hangi bir parti değildir. Bir davanın, bir erdemin, bir sevdanın partisidir. Bizlerde sadece bir partinin üyesi değiliz, bir davanın neferiyiz, üyesiyiz. Ülkemizde Ak parti iktidarı ile 16 yılda çok şey değişti. Değişim ve dönüşümün ilerleme ve gelişmenin adeta merkezi oldu. Devrim niteliğinde binlerce eser, icraata ve projeye imza attı. Ülkemiz, Cumhuriyet tarihinden bugüne kadar büyümenin ve kalkınmanın zirvesi Ak Parti ile görülmüştür.

 

HİÇ BİRŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

Tüm bunlar Cumhurbaşkanımızın "Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" sözü ile Eski Türkiye'nin makus tarihinin miladı olmuştur. Bugün bir Suriye, bir Mısır gibi değilse ülkemiz bunun sebebi Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkemizin başımızda olmasıdır ve onu yalnız bırakmayan siz teşkilat mensupları ve halkımız olmuştur. Dış mihrakların karanlık oyunlarına gelmedik. 15 Temmuz hain FETÖ darbe teşebbüsünde bulunmak isteyenlere, terörü ülkemize musallat edenlere, Ülkemizin büyümesini ve kalkınmasını istemeyenler, inancımız, değerlerimiz, toprağımız, insanımız, bayrağımızı yok etmek isteyen iç ve dış güçlere karşı; Demokrasimize Milli İrademizle sahip çıktık.

 

ORTAK HEDEFİMİZ DİLOVASI'NA HİZMET ETMEK

Malum yerel seçimler yaklaşmakta hizmet makamına namzet olan siz değerli arkadaşlarımızın olması bize heyecan vermekte, motivasyonumuzu artırmakta. Buradaki bütün arkadaşlarımız tek bir hedef için yola çıkmışlardır. Hepimizin ortak hedefi ülkemize ve Dilovamıza hizmet etmektir. Ak Parti ailesinin birer üyesi olarak görev hangimize tevdi edilirse edilsin, ayrışmadan, ayrı düşmeden kardeşçe birlik beraberlik içinde Sayın Cumhurbaşkanımıza, Partimize ve davamıza sahip çıkarak, Ak Belediyeciliğin hizmet bayrağını ilçemizde daha yukarılara çıkarmak için hep birlikte çalışacağız.

 

DİLOVASI BARIŞ'IN SİMGESİ

Dilovası barışın, huzurun, kardeşliğin adeta simgesi; kültürel kaynaşmanın adeta mozaiği gibidir. Bizler Büyük Türkiye için ne görev verilirse yapmaktan geri kalmayacağız. Partimizin kuruluşundan beri çeşitli kademelerinde görev aldık. Bugün de partimizin ve halkımızın takdiriyle halkımızın hizmetkarı olarak, belediye başkanı olarak görev yapıyoruz. Yeniden partimizin neferi de oluruz, üyesi de oluruz, yönetici de oluruz, başkanda oluruz, hizmetkarda oluruz. Bize partimiz ve teşkilatımız ne görev verirse seve seve en güzel şekilde yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

 

KALKINMA YERELDEN BAŞLAR

Her zaman kalkınma yerelden başlar dedik ve ilçemiz, hükümetimiz, büyükşehir belediyemizle güç birliği ile "Üçlü olduk güçlü olduk" düsturuyla ilçemiz bir çok alanda hizmetler yapıldı. Seçim beyannamemizde olan ve görevimizin başındayken zaruri görüp hayata geçirmek istediğimiz bütün projelerimizi bir bir hayata geçirip vatandaşlarımızın hizmetine sunma gayreti ve gayesi içinde olduk ve yapmaya devam edeceğiz. Sorumluluğu, vebali olan ve bir o kadar da onurlu olan hizmet merciinde 4,5 halkımızın efendisi değil, hizmetkarı olduk. Görev süresi içerisinde bir çok sorunla, aksaklıkla karşılaştık, mücadeleler verdik ama yılmadan Dilovamıza hizmet ettik.

 

IŞIK VE YAMAN'A TEŞEKKÜR

Özellikle belirtmek isterim ki bir çok alanda olduğu gibi özellikle eğitim ve sağlık alanında ilçemize son 15 yılda yapılan yatırımlarla 11 okul ve devlet hastanesi kazandıran son Başbakan Yardımcımız Fikri Işık'a ve önceki belediye başkanımız, şimdiki Kocaeli Milletvekilimiz Cemil Yaman'a, diğer vekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, ayrıca İl başkanı ve yönetimine, önceki dönem il başkanı ve yönetimine, ilçe başkanım ve yönetimine, kadın kolları, gençlik kolları başkanı ve yöneticilerine, mahalle başkanlarım ve yöneticilerine, sandık başında görev alan müşahitlerimize, kurucu üyelerime, meclis üyelerime, değerli mesai arkadaşlarıma, bu davaya, misyona gönül veren tüm arkadaşlarıma ilk günkü heyecanla, ilk günkü aşkla teşekkür ederim."dedi.

 

ADAY ADAYLARI KENDİLERİNİ TANITTI

Toplantı temayül ne şekilde yapılacağına ilişkin hazırlanan bir video sunumu ile devam etti. Sunumun ardından ise Dilovası Belediye Başkanlığı için aday adayı olan tüm isimler tek tek kürsüye gelerek kendileri ile kısa tanıtımlarını gerçekleştirdiler.

 

46476213_770615636612400_1333618840403181568_n.jpg

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ, Dilovası'nda, aday, adayları, tanıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı