Haber Detayı
19 Kasım 2018 - Pazartesi 01:46
 
AK Parti'de temayül sona erdi
AK Parti Teşkilatları, 12 ilçenin belediye başkan adayının belirleneceği temayül yoklamasını, büyük bir heyecan içinde gerçekleşti.
SİYASET Haberi
AK Parti'de temayül sona erdi

AK Parti Teşkilatları, 12 ilçenin belediye başkan adayının belirleneceği temayül yoklamasını, büyük bir heyecan içinde gerçekleşti. İlk kez elektronik ortamda gerçekleşen E-Temayüle başkanlık yapan Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Kocaeli çok profesyonel bir teşkilat” dedi.

 

BÜYÜKŞEHİR TEMAYÜLE GİRMEDİ

AK Parti’de İlçe Belediye Başkan aday adayları için temayül yoklaması bugün Antikkapı Restaurant’ta gerçekleşti. Eski bakanlardan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın başkanlığındaki komisyon huzurunda 12 ilçenin temayülü saatler 10.00’u göstermesiyle başladı ve 16.00’ya kadar devam etti. AK Parti kulislerinde çıkan söylentilere göre Büyükşehir Belediye Başkan Adayı belirlendiği için Büyükşehir için temayül yoklaması yapılmadı. Partililerin büyük bir teveccüh gösterdiği temayülde, 12 ilçe için toplam bin 591 parti yöneticisinin oy kullanma hakkı bulunuyordu. En çok oy kullanma hakkı ise 201 partili ile merkez ilçemiz İzmit olurken, en az oy kullanacak ilçe ise 68 partili ile Dilovası oldu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 1600 kişiden 1563'ünün oy kullandığını, temayülde yüzde 98 oranında katılım sağlandığını açıkladı.

 

1600 PARTİLİNİN OY KULLLANMA HAKKI

Sonrasında sırasıyla Başiskele’de 128, Çayırova 108, Darıca 119, Derince 116, Dilovası 70, Gebze 154, Gölcük 151, Kandıra 168, Karamürsel 106, Kartepe 132 ve Körfez’de de 134 partili görmek istediği belediye başkanı adayı için oyunu kullandı. Kabinler arasında yoğunluğu önlemek amacıyla 12 ilçeyi 2’ye böldüler. Kartepe, Başiskele, İzmit, Derince, Gölcük ve Körfez Teşkilatları öğleden önce oylarını kullanırken; Kandıra, Karamürsel, Gebze, Dilovası, Çayırova ve Darıca Teşkilatları da öğleden sonra oylarını kullandı. Rahatsızlığından dolayı evinde istirahat eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, temayül için öğleden önce Antikkapı’ya geldi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti'de, temayül, sona, erdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı